Dobry leasing – jak wybrać

W obecnej sytuacji finansowanie inwestycji to jedno z najlepszych rozwiązań dla firm. Mowa tutaj zarówno o jednoosobowych działalnościach gospodarczych, jak i większych firmach. Finansowanie to świetny sposób na optymalizację podatkową, pozwalającą na pozyskanie niezbędnego sprzętu do firmy.

Kto może wziąć leasing

Teraz to dokładnie leasing jest jednym z najbardziej popularnych opcji jeśli mowa o finansowaniu inwestycji. Skorzystać z niego ma możliwość niemal każdy. Utrudnienia na daną chwilę są minimalne, z tego powodu nawet człowiek, który ledwie kilka dni wcześniej założyła przedsiębiorstwo, ma możliwość z powodzeniem zabiegać o finansowanie zewnętrzne na zasadzie umowy na leasing maszyn i urządzeń. Co zatem ma się możliwość finansować w taki sposób? Na początku, najczęściej wybierane od niemalże początku istnienia leasingu będą samochody do 3.5 tony. Nie będzie w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę, iż z pojazdów korzysta każdy, zarówno tacy prowadzący firmy, którzy mają mikro-działalność, jak i ci, którzy nadzorują wielkie firmy. W zeszłym roku z samochodami niemalże wyrównały się maszyny jak i urządzenia. Ta nisza notuje szalenie dużą popularność, jest z resztą zauważalnie szeroka dlatego mogą korzystać z niej różni biznesmeni. Brać w leasing bowiem można wszystko od codziennych sprzętów biurowych, po specjalistyczne sprzęty dentystyczne oraz budowlane. Obecnie finansować da się niemalże wszystko. Klient leasingowy ma jedynie znaleźć ofertę tej firmy, która będzie jego zdaniem najkorzystniejsza.

Leasing samochodów do 3.5 tony

Zastanówmy się odrobinę poważniej nad samochodami do 3,5 tony. Branża jest wielka, popyt także, zatem wszystkie firmy finansowe chcą jak najwięcej zabrać dla siebie. Dlatego również przedsiębiorcy pragnący finansować pojazd posiadają tak olbrzymi wybór nie tylko usług finansowych, lecz również rozmaitych pakietów a także udogodnień. Firmy leasingowe niesamowicie prędko zobaczyły, iż leasingobiorcy sortują się na dwa typy – tych, którzy pragną po wypełnieniu umowy leasingu wykupić finansowany produkt a także takich, którzy pragną okresowo go wymieniać a także nie będą chętni na wykup. W ten dokładnie sposób powstały leasing wysokiej a także małej raty. Pierwszy stworzony dla typu leasingobiorców, których charakteryzują wysokie opłaty leasingowe oferujące osiągnięcie najmniejszego wykupu, 2-gi zaś cechuje niskie dopuszczalnie opłaty (nadal trzeba pokryć minimum czterdzieści procent ceny początkowej) a także opłata wykupu jest duża. Przedsiębiorstwa leasingowe podpisują umowy z kilkoma firmami ubezpieczeniowymi dzięki czemu są miały możliwość zaproponować bardzo atrakcyjne postanowienia umowy ubezpieczenia. Finansowanie oferuje także dobrą optymalizację PIT i VAT. Trzeba się zatem tym poważniej zainteresować.

Inne treści

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.