Wszystko dla Django

Jak mogłem to przegapić? Obowiązkowa strona dla użytkowników Django: http://djangopackages.com

Dawno dawno temu była sobie całkiem przyjemna strona Django Pluggables, na której można było znaleźć liczne aplikacje do wykorzystania we własnych projektach. Poźniej, jak pamiętam, pojawił się na liście dyskusyjnej Django wątek, w którym dyskutowano o tym, że tych aplikacji jest tak dużo, że nie wiadomo którą wybrać. Jak się wczoraj dowiedziałem na dyskusji się nie skończyło i oto Django Pluggables zamieniło się w Django Packages.

Django Packages to rewelacyjna strona. Po pierwsze znajdziemy na niej nie tylko uniwersalne aplikacje (wolne tłumaczenie angielskiego reusable apps), ale też frameworki, czyli np. CMSy, fora, czy sklepy internetowe, a także gotowe projekty oparte na Django oraz “inne”, czyli to co nie łapie się do powyższych kategorii, ale jest przydatne jak np. buildoutowa recepta djangorecipe.

Po drugie wszystkie zamieszczone na stronie pakiety mają przypisane parametry pozwalające nam na ocenę ich popularności. Wśród parametrów tych znajdziemy: ilość pobrań ze strony pypi, aktywnośc w repozytorium projektu oraz ilość użytkowników.

Po trzecie Django Packages to gridy. Absolutnie przydatne zestawienia porównawcze. Co tu dużo pisać to trzeba zobaczyć, oto przykładowy grid dla CMSów.

Oczywiście każdy odwiedzający, po zarejestrowaniu, może dodać do strony nową aplikację, stworzyć nowy grid, lub zmodyfikować istniejące. Każdy może też kliknąć “I use it” przy aplikacji, z której korzysta, zwiększając tym samym licznik jej użytkowników.

Dla mnie rewelacja, po raz kolejny cieszę się, że używam Django.

10. November 2010 by restless_being
Categories: Uncategorized | Tags: | Leave a comment

Leave a Reply

Required fields are marked *